fbpx

Ile można złowić ryb? Challenge !

okoniowy challenge

Sezon sumowy w trakcie, a ja nie łowię sumów tylko okonie 🧐 ?

Tak jak pisałem wcześniej, wysoka,  zimna woda przerwała tarło sumów i teraz właśnie one zamiast walczyć ze mną, oddały się amorom. 

Jak już dobrze, wiecie lubię albo mocny siłowy hol kijem o cw 300 gram i lince 0,55, albo zabawę kijem do 5,5 grama z plecionką 0.06, choć przecież od kilku dni uczę się łowić na żyłeczkę. 

Pływając po swoim ulubionym odcinku Odry, poświęciłem uwagę jednej prostce, przy której pełno statków, kajaków i innych środków pływających, z których co jakiś czas jakiś Janusz krzyczy: PANIE TU NIE MA RYB! 

Prostka okazała się być obfita w ryby, tylko trzeba było je skusić. Łowiłem tam okonie, klenie, szczupaki. Jestem przekonany, że można złowić tam bardzo wiele gatunków ryb. 

Ostatnio jadąc na  ryby w to miejsce, moje uwielbienie do zdrowej rywalizacji rzuciło mi wyzwanie – ile jesteś w stanie złowić ryb z tej prostki podczas jednego przepłynięcia? Wyzwanie postawione samemu sobie zostało przyjęte, lekko zmodyfikowane i wprowadzone w życie. 

Tego dnia wybrałem przynętę 2,5 cala oraz 3 cale, tego samego koloru. Uzbroiłem w główkę o gramaturze 3 gram i puściłem się w dryfie. Jak mi poszło? Zobacz na filmie : 

40 minut  pierwszego dryfu, zmiana warunków atmosferycznych, zmiana wody – wszystko inaczej. Nie przerwałem challengu – trzymałem się planu. Efekt drogi czytelniku widziałeś. Podejrzewam, że gdybym zmienił obciążenie, kolor przynęty albo lekko opuściłbym kotwicę, by spowolnić dryf, to złowiłbym więcej ryb.

Jednak trzymałem się zasad i wyszło jak wyszło. 

Jestem ciekaw Twojego zdania –  czy lubisz lekką nutkę rywalizacji? Robisz sobie takie wyzwania? Napisz w komentarzu proszę, co o tym sądzisz. 

Jeżeli masz jakieś wyzwanie dla mnie, to koniecznie daj znać! Chętnie podejmę rękawice. 

Trzymaj się i do zobaczenia, mam nadzieję, nad wodą 😉 

Ile można złowić ryb? Challenge !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry