Blogi Wędkarskie
Prowadź swojego bloga

łódzkieWawrzkowizna

Wawrzkowizna
Wawrzkowizna
Ryby występujące na zbiorniku
Wawrzkowizna
Karaś
Wawrzkowizna
Karp
Wawrzkowizna
Leszcz
Wawrzkowizna
Lin
Wawrzkowizna
Sandacz
Wawrzkowizna
Sum
Powierzchnia47 ha
TypStawy / wyrobiska
Rejonłódzkie
Koło PZWOkręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim - Koło PZW nr 3 Górnik przy BOT KWB w Bełchatowie
Sztuczny zbiornik retencyjny w dolinie rzeki Widawki na Wysoczyźnie Bełchatowskiej położony w odległości ok. 10 km od Bełchatowa, w sąsiedztwie miejscowości Rząsawa.

Nad zbiornikiem znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji (OSiR) "Wawrzkowizna". Ośrodek położony jest na terenie leśnym na powierzchni 47 ha. Dominuje tu drzewostan iglasty. Do dyspozycji gości /wędkarzy/ oddano tu 3-hektarowy akwen z kąpieliskiem, plażę, pawilon hotelowo - gastronomiczny oraz domki letniskowe.

Na całym zalewie można uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo (akwen jest regularnie zarybiany). OSiR "Wawrzkowizna" dysponuje wypożyczalnią sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, żaglówki), turystycznego i rekreacyjnego. Znajdują się tu także: boiska do tenisa ziemnego, siatkówki, piłki nożnej, a także plac ogniskowy oraz liczne tereny rekreacyjne i łowieckie. Dominującymi rybkami są: płoć, karp, leszcz, amur. Lin z drapieżników szczupak, okoń i sum jest tez troszkę sandacza. Zbiornik często zarybiany przez PZW jak również przez KWB Bełchatów.
powrót
1 Komentarz
2014-01-09 8:12
Szczupak
Czyli jest wszystko, żyć nie umierać.
Napisz komentarz
Nick
Treść
Wpisz wynik: 8+5=